Zrkadlenie

Blog o mojom životnom štýle

Zabavme sa s dvadsaťosmičkou

Prečo práve s dvadsaťosmičkou? Preto, lebo je dnes dvadsiateho ôsmeho. Dvadsaťosmička je aj mojím dátumom narodenia. A prečo zabavme? Preto, lebo numerológiu beriem len ako zábavu. Nič viac.

Keď sa preklikávate rôznymi stránkami zaoberajúcimi sa týmto “odborom” a zaujímate sa práve o to vaše číslo, tak zistíte, že čo stránka, to iná informácia. Takže už aj to je dôkazom toho, že tieto veci netreba brať vážne. Zostane už len na vás, čo si z toho vyberiete. Predpokladám, že každý si vyberie to, čo mu najviac vyhovuje, vlastnosti, ktoré by chcel mať.  No tak poďme teda na to, čo všetko som o tomto čísle zistila.

Osoby narodené v dvadsiatyôsmy deň v mesiaci charakterizuje rozpornosť. Majú v sebe vnútorný konflikt. Dvojky sú citlivé, osmičky priebojné. Ich planétou je Slnko.

Čísla 2 a 8 dávajú dokopy 1 (2+8=10, 1+0=1). Jednotka je nespútaná a nezávislá, ktorá neznáša žiadne obmedzenia. Dvadsaťosmičkám dodáva vodcovské schopnosti. Sú sebavedomé a na veci majú originálny pohľad. Všetko, na čom pracujú, dokončia. Hoci u nich nad zmyslom pre detaily prevláda originalita a dobré nápady, zvládnu hocijakú prácu.

Dvojka v dátume tiež znamená, že ide o človeka citlivého, ktorý reaguje emociálne na situácie. Ak je dvojka primárna, tak sa citlivosť zosilní.

Hoci uznávajú silné osobnosti, sú nezávislí. Partnerský vzťah je pre túto osobu dôležitý, ale dokáže žiť aj sám. Ak sa do vás zamiluje dvadsaťosmička, nemusíte sa báť, že vám nebude svoju lásku dokazovať. Často sa ale stáva, že city sa neopätujú im.

Sú tvrdohlaví, ak sú o niečom presvedčení, len ťažko upustia. Uznať prehru je pre nich ťažšie ako čokoľvek iné. Sú veľmi kreatívni, najmä, čo sa týka nápadov. Stoja si za nimi, vedia využiť ich potenciál a presadiť ich.

Hľadala som známych ľudí, ktorí sa narodili nielen 28. v mesiaci, ale konkrétne aj v auguste. Zo svetovo známych ľudí som veľa mien nenašla:

Wolfgang Goethe  – 28. august 1749

Scott Hammilton – 28. august 1958

Shania Twain – 28. august 1965

V tento deň sa narodil aj jeden z našich hercov – Milan Kňažko.

Rozmýšľam, s ktorým z nich by som si to chcela vymeniť. Asi so Scottom. Vždy som túžila byť krasokorčuliarka a nie zdravotná sestra, ako mi to v mnohých nielen horoskopoch, ale aj podľa numerológie vychádza.

Tak čo hovoríte vy, ktorí ste sa narodili dvadsiateho ôsmeho? Je medzi vami aj niekto taký, ktorý má dátum narodenia 28. august? Ako sedia na vás a na vašich blízkych charakteristiky, ktoré som vybrala z premnohých článkov venujúcich sa tejto téme? Sršíte, či sršia vaši blízki a známi dvadsaťosmičkári  napríklad  humorom? Aj to je ďalšia z vlastností, ktorú som v predchádzajúcom texte ešte nespomenula.

***

Podklady k článku sú vybraté z viacerých zdrojov z internetu.

Reklamy

12 responses to “Zabavme sa s dvadsaťosmičkou

 1. Katka 28. augusta 2012 o 13:14

  Milá Danielo, co si přeješ ke svým narozeninám? Tak já ti přeju, ať se ti to bohatě splní.
  Podle toho, jak tě znám (i když je to málo) myslím, že to na tebe celkem sedí. Alespoň si tě tak představuju podle tého projevu. Co myslíš ty?
  Krásný den.
  Já jsem primárně dvojka, ale 26.

 2. Daniela 28. augusta 2012 o 17:19

  Katka, keďže píšeš, že ma už trošku poznáš, tak asi budeš vedieť aj to, čo si želám 🙂 Ja si to nechám ako tajomstvo, ale tvoje prianie prijímam 🙂 Tento príspevok som mala napísaný už dlhšie a dnes doobeda som ho najskôr dala prečítať sestre. Jej reakcia bola, že veď sa na to teba aj hodí 🙂
  Želám ti príjemný zbytok dňa a ďakujem ti veľmi pekne!

 3. Isia 28. augusta 2012 o 23:09

  I ja sa pridám a zaprajem ti i keď až na sklonku dňa, život tak pokojný a radostný, aby si miesto riešenia smútku a starostí mohla naďalej písať tento veľmi príjemný blog. Mnoho inšpirácie nielen k nemu a mnoho požehnania priamo z hviezd. Krásne narodeninový deň prajem!

  A hneď sa i priznám, že som poznala človeka, ktorý sa narodil v dnešný deň. A keďže to je môj bývalý partner, tak so sebazaprením musím priznať (i keď sa mi nechce), že tie riadky o 28čkách sedia ako uliate 🙂 .

 4. Pižlík 29. augusta 2012 o 7:40

  I já se přidávám s gratulací k tvým narozeninám. 🙂

 5. Daniela 29. augusta 2012 o 7:58

  Krásne si to napísala, ďakujem! Fakt si mala priateľa s týmto dátumom narodenia? No to je ale náhoda! Jedného muža poznám aj ja s tým istým dátumom, včera sa dožil 86 rokov. Je medzi nami presne tridsaťročný rozdiel.

 6. Daniela 29. augusta 2012 o 7:58

  Veľmi pekne ďakujem 🙂

 7. Isia 29. augusta 2012 o 15:36

  Áno, mala som. A doteraz na neho v dobrom i v nie až tak v dobrom 🙂 spomínam a je pre mňa aj dobrou témou na písanie článkov. Ja by som aj zabudla, že má narodeniny, ak by si ich nemala ty a nevznikol by tento článok. Aspoň som mu vďaka tebe zapriala v myšlienkach.

  Ten pán sa dožil krásneho veku, prajem mu mnoho pevného zdravia a vitality!!!

 8. Jarka 29. augusta 2012 o 18:24

  No a je to tady, prošvihla jsem Danielko, tvoje narozeniny. Tak ti honem dodatečně přeji všechno nejlepší, hodně zdraví a splnění všech přání. 😉
  Já se narodila 13, proto říkám, že 13 je pro mě šťastné číslo, ale co se z něj dá vyčíst a jestli to na mě sedí nevím, nikdy jsem se na to nedívala. 😀

 9. Daniela 29. augusta 2012 o 20:43

  Jarka, ďakujem ti.

 10. GirlSprout 30. augusta 2012 o 2:04

  I have a brother born on the 28th of a different month. He is stubborn. 🙂

  Mám brata narodil 28. iného mesiaca. On je tvrdohlavý. 🙂

 11. Daniela 30. augusta 2012 o 7:22

  I know stubborn people also with another date of birth 🙂

  Poznám tvrdohlavých ľudí aj s iným dátumom narodenia 🙂

 12. Daniela 30. augusta 2012 o 7:27

  Ďakujem krásne aj tebe! Teraz napíšem v odpovedi to, čo som chcela napísať už Jarke. Mala som na ZDŠ spolužiačku, ktorá nám už na prvom stupni hovorila, aké šťastné číslo narodenia má a že je to naozaj tak. To sme mali vtedy len 10 rokov. Spomenula som si na ňu v tej chvíli, keď som čítala Jarkin komentár, v ktorom mi napísala, že sa narodila 13. v mesiaci. Lenže ty píšeš, že 13. marca. A presne v ten deň sa narodila aj tá moja bývalá spolužiačka. Ktovie, ako sa jej darí v živote, dlhé roky som o nej nič nepočula.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: