Zrkadlenie

Blog o mojom životnom štýle

Vrátila som sa z karnevalu v Benátkach

Ak znovu do Benátok, tak už nie v období karnevalu. Ale to môžem povedať až teraz, keď už mám návštevu tohto mesta práve počas karnevalu za sebou. Jednoznačne tvrdím, že viac NIE!  Jeden deň som tam prežila a to mi stačilo. 

Prečo sa vyjadrujem záporne o takej významnej akcii  mesta Benátky? Preto, lebo ak som si predtým dokázala predstaviť, že do mesta prúdi v tom čase množstvo ľudí, tú skutočnú realitu som si vôbec nedokázala predstaviť. Už v piatok večer pri odchode z Bratislavy som si uvedomila, že to tam asi sranda nebude.  Veď len v čase od 21,45 do približne 22,10 kedy sme v autobuse opúšťali parkovisko pred Istropolisom, odchádzalo  za rovnakým cieľom asi dvadsať plných autobusov len zo Slovenska a to nie všetky prechádzali cez Bratislavu.  Tie z východného Slovenska opustili krajinu ešte na východe a do Benátok smerovali cez Maďarsko.

Po asi deväťhodinovej nočnej ceste, ktorá mala niekoľko hygienických zastávok, sme dorazili  na miesto, odkiaľ nás ešte čakala cesta po mori do centra Benátok. Malou lodičkou, ktorá na mňa nepôsobila vôbec bezpečne, sme sa nakoniec bez ujmy na zdraví dostali do diania karnevalu.

Už v skorých dopoludňajších hodinách sa mestom premávali tisíce a tisíce ľudí. Davy nás niesli tam, kam išli oni, nie tam, kam sme chceli my.  Masa ľudí sa zastavila vždy vtedy, keď sa objavili ľudia v karnevalových maskách a nastalo cvakanie spúští fotoaparátov. Kto mal viac šťastia,  čiže bol vyššej postavy a priebojnejší, tomu sa podarili dobré fotografie. Ten, kto je nižšieho vzrastu a široké lakte mu veľa nehovoria, mal fotky menej kvalitné. Také sú tie moje.

Reklamy

3 responses to “Vrátila som sa z karnevalu v Benátkach

  1. Krúžkujeme.sk 19. februára 2012 o 21:14

    Dik za dobru cetovatelsku radu.

  2. Pavel 20. februára 2012 o 7:27

    Mimi, ďakujem za návštevu u mňa. Na návštevu apartmánu Diana som si klikol, je to pravda, že je od nás pomerne celkom blízko. Návšteva Benátok podľa fotiek zďaleka neposobila tak tragicky, ako píšeš. Fotky z návštevy máš veľmi pekné. V Benátkach som bol tiež v čase karnevalu, pršalo, bola zima, ale spomínam na to veľmi rád. Prajem pekný deň.

  3. Daniela 20. februára 2012 o 15:47

    Moji priatelia bývajú v časti ČB Dobrá Voda, na Lipne majú víkendový dom, ktorý prenajímajú. Práve s nimi sme raz strávili príjemnú dvojtýždňovú dovolenku na Lipne. Vtedy to bolo myslím v Horní Plané. Jasné, že Benátky neboli až také tragické, ale ja som to brala celé horšie aj preto, že som to fyzicky nezvládla a potom, keď som doma uvidela moje fotky a porovnala ich so synovými, tak som nadšená nebola 😦

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: