Zrkadlenie

Blog o mojom životnom štýle

Silvestrovské zamyslenie

Silvestrovské slnko pomaly zapadne za obzor. Nastane noc. Posledná v tomto roku a zároveň prvá v tom novom. Keď odbijú hodiny dvanástu, možno si niektorí budete vo veselej spoločnosti štrngať s pohármi šampanského a navzájom sa objímať a vrúcne želať všetko najlepšie. Zvonku bude počuť  hluk petárd a ohňostrojov. Nie je to práve najvhodnejšia chvíľa na to, aby sa človek zamyslel nad tým, čo odchádza a čo nové prichádza. Ja nemám túto chvíľu rada, preto si ani nepamätám, kedy som naposledy koniec roka a začiatok nového oslavovala. Už od detstva mi na rozhraní rokov býva skôr clivo ako veselo.

Teraz, o  niekoľko hodín skôr, ako to všetko prepukne, je práve vhodný čas na vyjadrenie vďačnosti za všetko dobré, čo nás postretlo v uplynulom roku, ale aj čas na uvedomenie si  premárnených príležitostí. Nie vždy nám totiž  všetko vychádzalo podľa našich predstáv, nie vždy sa nám podarilo splniť to, čo sme si predsavzali. Nič sa nedeje. Veď tým, že končí jeden rok sa vlastne nič nekončí, život ide ďalej a nové dni nám otvárajú možnosti na splnenie toho, čo sme nestihli skôr. Žiadne zbytočné predsavzatia si o polnoci nedávajme, na to je čas v hociktorý deň v roku. Zo zlých vecí si zoberme ponaučenie, veď každá chyba môže byť pre nás odrazovým mostíkom a naopak, každý úspech môže byť pre nás míľnikom. Pre mnohých koniec roka a začiatok nového neznamená nič viac, iba výmenu kalendára,  no mnohí si myslia, že práve otočením listu kalendára na prvého januára sa začína nový a lepší zajtrajšok.

Takže aj dnešné zapadajúce slnko ohlasuje úsvit nového rána, zároveň aj nového roka a podľa toho, ako si to kto predstavuje,  pre niektorých teda aj nového života. Osobne si myslím, že nás čaká veľmi náročný rok. Preto by som vám chcela zaželať:

ZDRAVIE,

aby ste sa na každý deň mohli tešiť v pohodlí,

LÁSKU

k rodine a priateľom,

MIER a POKOJ

vo svojom srdci,

MÚDROSŤ,

aby ste si vedeli určiť priority.

Prajem Vám
ŠŤASTIE, RADOSŤ,

a to
NAJLEPŠIE ZO VŠETKÉHO!

VEDZME,

ŽE SA PRED NAMI OTVÁRA NOVÁ KNIHA.

JEJ STRÁNKY SÚ ČISTÉ.

CHYSTÁME SA ICH POPÍSAŤ SAMI.

KNIHA SA VOLÁ

“PRÍLEŽITOSŤ 2011”

JEJ PRVÁ KAPITOLA NESIE NÁZOV

“NOVÝ ROK”.
***
ZAŽIME SKVELÝCH  365 DNÍ!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: