Zrkadlenie

Blog o mojom životnom štýle

Na Centrálnom trhovisku

Na centrálnom trhovisku na hrášok na kaleráb

v sobotu tam bežím v tričku so sáčkom míňať svoj plat…

IMGP4079 IMGP4081 IMGP4083

Takto ospevovala skupina Lojzo jedno z najobľúbenejších bratislavských trhovísk. Hoci trhovisko na Miletičovej nezodpovedá dnešným potrebám z hľadiska hygieny, prístupu návštevníkov , dopravy a parkovacích možností, denne ho navštevuje množstvo kupujúcich, ktorí si tu môžu vyberať z veľkej ponuky zeleniny a ovocia, no i zo širokého sortimentu priemyselného tovaru, textilu a obuvi. Ku kvalite hlavne tých posledných troch spomenutých artiklov sa vyjadrovať radšej nebudem, no existuje u nás aj taká cieľová skupina, ktorá je na kupovanie týchto výrobkov odkázaná.

Dnes som sa po trhu poprechádzala, aby som nasala do seba atmosféru tohto miesta, aby som videla, čo je nové na pultoch. Kedysi som sem chodievala pravidelne hlavne v sobotu, kedy dýcha trhovisko svojskou atmosférou, pretože tu nakupuje veľké množstvo ľudí. Ani nedokážem povedať, ktoré obdobie roka je pre mňa na tomto trhovisku najkrajšie. Je to na jar, kedy sa k bežnému sortimentu ovocia a zeleniny pridávajú priesady pre záhradkárov, či v lete, kedy trh vonia nádhernou vôňou melónov, alebo neskôr v jeseni, keď sa začína vo veľkom zbierať úroda z polí a záhrad? Asi to je jedno, lebo sem rada chodím v každom ročnom období.

IMGP4084 IMGP4073 IMGP4068

dzinsy IMGP4074 IMGP4075

Pred tromi rokmi odhalili na Trhovisku Miletičova pamätnú tabuľu Mariánovi Kochanskému. Pred jej odhalením odznela pesnička skupiny Lojzo Na centrálnom trhovisku.

IMGP4088

Reklamy

2 responses to “Na Centrálnom trhovisku

  1. Katarína 3. marca 2010 o 16:53

    Vidíš, aké ty máš oko…! Ja som tam bola niekedy na jeseň, ale tú tabuľu som si nevšimla… 😦

  2. Eva 3. marca 2010 o 17:41

    Pozerám,že si si opečiatkovala svoje foto! Tiež sa rada občas túlam po trhovisku. Ešte pred pár rokmi sme tam nakúpili najlepšie! :o)))

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: