Zrkadlenie

Blog o mojom životnom štýle

Keď v telke prepínam

Určite ešte máme všetci v pamäti Kikuš z reklamy jedného mobilného operátora, ktorá nás prenasledovala všetkými televíznymi stanicami už niekedy od októbra a zdá sa mi, že ju občas počuť ešte aj teraz. Som na túto reklamu alergická. Hneď po zaznení prvých tónov som sa vždy snažila prepnúť na iný program, no po čase som zistila, že to je zbytočné, pretože reklamné bloky sú načasované tak, že idú približne v rovnakom čase na všetkých staniciach. Musela som zaujať inú taktiku. Vypínala som zvuk, aby som tie príšerné odrhovačky z tejto  reklamy aspoň nepočula. Pri jej jednej variante som povedala, že tvorcovia vybrali do nej tých najškaredších chlapov. Jedno však tvorcom musím uznať, reklama splnila svoj účel. Neviem, či existuje nejaký televízny divák, ktorého by obišla.

No nie všetky reklamy sú natoľko vtieravé, ako bola táto. Zvyčajne počas reklamných blokov hľadám inú stanicu, kde reklama nejde, prípadne si počas reklamných šotov vybavím iné biologické potreby. Aby to nevyzeralo tak, že som voči reklame zaujatá, musím povedať, že sú a boli aj také, ktoré sa mi vyslovene páčili. V poslednom predvianočnom období to bola reklama iného konkurenčného mobilného operátora, ktorej hlavným protagonistom bol slovenský herec so svojimi deťmi. Tá reklama bola naozaj rozprávková, rada som si ju pozrela. Keď sa vrátim do minulosti, našla by som niekoľko reklám, ktoré som si pozrela rada. Boli to hlavne viaceré reklamy firmy, ktorá propagovala konzervovanú zeleninu.

 
 
 
 
 
 

Mojou obľúbenou reklamou je aj reklama na Škodu Fabia z cukrárskej dielne ( našla som ju len vo vianočnej verzii) a vianočná reklama kofoly.

 
 

Niektoré reklamy sú tak obľúbené, že trhajú rekordy pozerania na stránke youtube a dokonca sa občas dostanú informácie o nich aj do našich večerných správ. Tak to bolo v prípade týchto dvoch reklám.

 
 

                                        

Zaujímavé by bolo spomenúť naše socialistické reklamy.V nich sme sa dozvedeli, že topánky dostaneme kúpiť v predajniach s obuvou, že mlieko v mliekarni, med v Jednote a mnoho iných „duchaplných“ reklamných oznamov.

 

***A mám tu ešte jednu, ale tú si pustite až po 22. hodine, tesne pred spaním Žmurknutie

Vysvetlivky: *** len pre dospelých

Reklamy

4 responses to “Keď v telke prepínam

 1. Eva 22. januára 2010 o 22:01

  Momentálne telku ani nemusím a reklamy :o(((( Zato jedna kamoška ich pozná všetky spamäti a niekedy ich na pobavenie spustí :o)) tá posledná :o)))

 2. ღ Daniela 23. januára 2010 o 10:49

  Dúfam, že si to posledné pozerala až po desiatej 🙂

 3. Katarína 24. januára 2010 o 10:51

  😀 No, mne sa páčia reklamy s vtipnou pointou… napríklad aj tá odrhovačka.. ahoj ocino…s papučiami….Minule sme ju zaspievali s iným textom švagrinej ku gratulácii k narodkám… a jej vyhŕkli normálne slzy… :-)Alergická som na pracie prášky… do biela… ! Ale páčilo sa mi napr Dám ti darček- dáš mi darček?, alebo Gratulujte mi, spravil som skúšku… (ja si nepamätám texty)A tiež ma rozčuľuje, že reklamy sú v rovnakom čase… aj ja prepínam…!

 4. ღ Daniela 24. januára 2010 o 23:14

  Katka, ja vôbec nepoznám tie reklamy, ktoré spomínaš. Práškové už asi ani nedávajú. Alebo áno? A chvalabohu už ani tie krídielkové. No tie odrhovačky pred Vianocami mi pili krv, pretože sa pred nimi nedalo ujsť.Ani neviem, akú mali pointu. Nikdy som to nevidela do konca. Jediné riešenie bolo vypnúť telku.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: