Zrkadlenie

Blog o mojom životnom štýle

Znovu niečo o Pannách

Už som pred časom na tomto mieste písala na tému môjho znamenia. Keďže tu máme začiatok nového roku, tak som si zisťovala, čo ma podľa astrológov tento rok čaká a čo ma neminie. Tu je najprv ešte jedna charakteristika môjho znamenia:

panna

Panna (24. 8. až 23. 9.)

Charakteristika: Pannu ovláda Merkúr. Ľudia narodení v tomto znamení sú veľmi kritickí, rozumní, bystrí a šikovní a hlavne zvedaví. Milujú poriadok a presnosť a sú najväčšími odporcami ľahkomyseľnosti a neporiadku. Zameriavajú sa na informácie praktické, realistické. Sliedia tak dlho, kým o určitej veci nevedia všetko, čo potrebujú. Informácie z rôznych zdrojov dávajú dohromady, neznáme si domyslia a zostavia tak mimoriadne presný obraz. Hoci sa domnievajú, že majú veľké ideály, je to zrejme len sebaklam. Spôsob ich konania je mierny a ľúbivý, ale všetci majú sklon k sebectvu a zo všetkých tvorov na svete majú najradšej seba. Sú tichí a pokojní a zlosť je u nich veľmi ojedinelá. Tiež sú títo jedinci mimoriadne citliví k utrpeniu druhých. Zbytočne sa tak trápia. Radi však pomáhajú iným, ich praktické rady nemusia byť vždy zlé. Majú výborný pozorovací talent a dokážu sa dopátrať k podstate vecí. Všetko prevažujú raz na miske praktických váh a druhýkrát na miske váh morálnych, podľa toho čo sa im hodí. Myseľ panien neraz podľahne ich predstavivosti – vyvoláva potom u nich strach z ťažkostí, nehôd a problémov. Radi majú poriadok a systematickosť. Vedia si ju rozvrhnúť a do všetkého sa snažia vniesť metodický prístup. Väčšinou sú veľmi šikovní, v ručných prácach rýchli a presní, niekedy až puntičkári. Je zaujímavé pozorovať, ako sú napríklad iritovaní pre nejakú maličkosť, napríklad tým, že príbory sú na stole položené inak, ako je ich predstava. Sú dobrými pracovníkmi, snažia sa všetko sami vyskúšať, o všetkom sa presvedčiť, pretože sú vedení len myšlienkou, aby práca bola vykonaná prakticky, správne a presne a domnievajú sa, že sa tak nemôže nikto iný urobiť lepšie, než oni samotní. Veľmi ťažko sa im dokážeme zavďačiť. Milujú peniaze – pre peniaze samotné. Peniaze si vážia a dokážu s nimi celkom dobre vyjsť. Je to dané aj tým, že na život nemajú prílišné nároky, aj keď dosť záleží na tom, aby veci ktoré majú, boli kvalitné. S hľadiska citového sú narodení v Panne veľmi zdržanliví, bez veľkých vášní a pomerne dosť chladní. Aj v tomto ohľade sa budú prejavovať skôr ich rozumové schopnosti. Nenávidia nápadnosť a výstrednosti v móde. Vo svojej nesmelosti sami nechcú byť nápadní, pred ruchom unikajú. Hlučnosť ich znervózňuje, dokonca aj mierne oživenie je im nepríjemné. Pre svoju sčítanosť a mnohostrannosť sú dobrými spoločníkmi, ktorých spoločnosť vyhľadáva. Majú dobré vystupovanie a snažia sa vždy, aby zanechali čo najlepší dojem. I tu sa jedná viac o praktické ciele, než o ješitnosť.

Čo nás čaká tento rok

Možno už teraz cítite predurčenie na zvláštne poslanie. Tak sa naň dôkladne pripravujte. Neriešte peniaze, ale tešte sa stretnutiam s rodinou, príbuznými, priateľmi a známymi. Že ich nemôžete pozvať, lebo máte doma neporiadok? To nie je problém! V neporiadku sa vyzná každý génius a mravné poklesky má tiež každý rád. Takže tento rok menej systematizujte a viac si užívajte. Je to zdravé a dobre sa na to spomína.

Vzťahy: Návštevy, stretnutia, zvítania, koníčky, výlety s rodinou, súrodencami, kamarátmi, priateľmi, známymi je presne ten druh spestrení, ktorý vás posúva psychicky, spoločensky aj profesionálne ďalej. Ste naladení na zmyselnosť a dozrel čas na zamilovanie a sobáš. Slobodní môžu nadviazať nové známosti, ale v kúte vás láska nenájde. Nové stretnutie rozozvučí hlboké struny citov, len si ujasnite, či viete, čo chcete. Zbytočné ťahanie za nos sa nevyplatí. Intenzívny pocit šťastia zdieľaný s milovaným partnerom zažijete cez úprimnosť. Otvorené rozhovory so životným partnerom pomôžu zažehnať aj väčšiu krízu. Ak nie, kúpte si štvornohého miláčika, ten vás pochopí vždy. Starší rodinní príslušníci môžu potrápiť tých ostatných svojim zdravotným stavom. Venujte im pozornosť, oporu a pochopenie.

Práca: Vaša práca má takú hodnotu, akú jej sami dáte. Múdrym rozhodnutím sa javí ujasniť a utriediť si myšlienky a zvoliť správnu cestu v profesionálnom smerovaní. Staré zamestnanie nahradí nové, či po tom túžite alebo nie. Využite vo svoj prospech vašu inteligenciu a rovnako aj intuíciu. Vyplatí sa to v oblasti informačných technológií a finančníctva. Udalosti v samostatnom podnikaní sa budú hýbať rýchlym tempom a vy sa musíte prispôsobiť. Sledujte aktuálne tendencie na svetových ekonomických trhoch. Pestujte pozitívne myslenie. Zabezpečte si talizman pre šťastie. Pracovné plány vám pomôže vyriešiť šarm a uhladený výzor. Chcete si finančne prilepšiť? Predávajte seba a zo svoje práce urobte životný štýl. Vedúce postavenie pomáha k získaniu výhod.

Peniaze: Držte sa tých, čo v rukách držia kódy k bankovému trezoru, bankomatovej karte alebo finančnej hotovosti. V domácom hospodárení je to životná polovička, rodič alebo iný blízky človek, v pracovnom prostredí ide o úspešného sponzora, obchodného partnera alebo klienta. Relatívne solventní a informovaní priatelia vám prihrajú zaujímavé príležitosti. Peniaze ale nie sú všetko bohatstvo sveta. Katastrofické scenáre a zamračený výraz tváre ešte nikomu nepomohli vyriešiť situáciu. Aby ste zostali človekom, musíte veriť, že aj na vás sa raz usmeje šťastie. Preto sa usmievajte na ostatných a tento dar neskôr speňažíte. Pamätajte, že čím neosobnejšie vzťahy vládnu medzi susedmi, tým ťažšie sa bráni voči zlodejom. Vychádzajte s ľuďmi a oni budú vychádzať vám v ústrety, čo posilní vašu materiálnu stabilitu. V júli výhodne nakúpite.

Zdravie: Máte ideálny rok na reguláciu telesnej hmotnosti do želaného výsledku. Rýchle občerstvenie striedané diétou však k zdraviu nevedie. Obmedzením stravy tiež neznížite svoju hmotnosť, iba obmedzíte prísun živín. Cvičením premieňajte tuky na svaly. Zbavte sa zlozvykov, stresu a strachu už v marci a apríli. Relaxujte vo voľnom čase napríklad s knihou v ruke, alebo na kultúrnom podujatí v predvianočnom čase, no bez alkoholu. Poznávacie zájazdy v priebehu roka vás naplnia vnútornou spokojnosťou. Vnímajte kúzlo okamihu, nechajte sa ním očariť a načerpajte z neho energiu. Rozhýbte svaly, šľachy a kĺby pravidelným plávaním v termálnych kúpeľoch.

Dúfam, že ste sa zabavili spolu so mnou

Reklamy

4 responses to “Znovu niečo o Pannách

 1. Katarína 15. januára 2010 o 20:11

  Presné, presné, presné!!! Tá charakteristika! Úplne sedí na môjho muža- pannu! ( tuším ste obaja 27??) A je to strašné, že ja, ryba, šmrncnutá skoro baranom, zasnívaná, senzitívna, spontánna, lenivá , niekedy povrchná a neporiadna žijem s takouto pannou… Ach, ach, je to ťažké. On naozaj chce všetko vedieť od piky, kým mne stačí výsledok…No, čo už, voľakedy som nečítala a nezaujímala sa o znamenia… Ale keď sa nad tým zamyslím, treba ísť s rozumom do vzťahov a poznať jeden druhého…Nuž, po vojne je každý generál… :-)))

 2. ღ Daniela 15. januára 2010 o 20:51

  Môj dnešný príspevok je tu viac na zábavu ako vážne. Ja som sa tiež nikdy vážne znameniami nezaoberala, aj teraz to beriem len ako spestrenie, hoci, asi každý si v tom svojom znamení niečo nájde. Podľa mňa je čo človek to originál a nie je ho možné úplne zaškatuľkovať do nejakých znamení… A čo povedať na to, že aj napriek úplne odlišným povahám si ešte stále s tvojím manželom? Váš vzťah vydržal preto, že ste chceli spolu vydržať. Aj moje exmanželstvo bolo spojením panny a barana. Prečo nevydržalo? No lebo tam nebola z oboch strán ochota spolu vydržať. Nikdy som sa na to nepozerala z pohľadu znamení. Takže sa na horoskopoch aj naďalej len bavme.

 3. Katarína 15. januára 2010 o 21:06

  Jasnééé! :-)))

 4. Jan 1. februára 2010 o 16:46

  Poznámka-Keď sa panna oddá láske a manželstvu,prestáva byť pannou(aspoň fyzicky :-))

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: