Zrkadlenie

Blog o mojom životnom štýle

Gotan Project – láska na prvé počutie

Nedávno si môj syn pustil vo vedľajšej miestnosti nejakú hudbu a ja som okamžite spozornela. Činnosť, ktorou som sa práve zaoberala, som nechala bokom a išla som aj ja počúvať. „Ja to poznám, niekde som to už počula“ hovorila som synovi. On mi na to odpovedal, že to poznám z nejakej reklamy. Lenže ja reklamy nepozerám, pochybujem, že som to počula v reklame. „Nie, to bol určite nejaký film a tancovalo sa v ňom“. Stále ma presviedčal o reklame, až sme sa napokon vybrali hľadať na internete a našli sme to, čo sme hľadali. Hudbu som počula v americkom filme Smiem prosiť. Odtiaľ som si tú hudbu pamätala, hoci som film videla len jedinký raz. Začala som pátrať ďalej, aby som sa o skupine, ktorá produkuje takú vynikajúcu hudbu, dozvedela viac.

Hudobná skupina Gotan Project vznikla v roku 1999 v Paríži ako multi-národná kapela, ktorá spopularizovala žáner elektrotango. Názov GOTAN je prešmyčkou slova TANGO. Jej zakladateľmi boli Francúz Philippe Cohen Solala, Argentínec Eduarda Makaroff a Švajčiar Christoph H. Müller.

Prvý album La Revancha del Tango vyšiel v roku 2001, po ňom nasledoval veľmi úspešný Inspiración Espiración, realizovaný v roku 2004. Práve on zabezpečil kapele celosvetovú popularitu. Ich hudba sa taktiež presadila aj v americkom seriáli Sex in the City alebo vo filme Shall We Dance. Tu na ich pieseň Santa maría (del buen ayre) tancujú vášnivé tango hlavní predstavitelia filmu Jennifer Lopez a Richard Gere. Uvedená platňa bola považovaná za jeden z najlepších vtedajších hudobných počinov vo svojom žánri. V popredí tejto hudby dominuje akordeón ako neodmysliteľná súčasť tohto argentínskeho tanca. Je to emotívna hudba, zabalená do jemne mrazivého elektronického podkladu.

Diskografia:

. 2000 Vuelvo Al Sur

.2001 El Capitalismo Foraneo

.2001 La Revancha del Tango

.2004 Inspiracioón Espiración

.2006 Lunático

.2006 El Norte

.2008 Gotan Project Live

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: