Zrkadlenie

Blog o mojom životnom štýle

Svet sa rozlúčil s kráľom popu

 

Len niekoľko dní pred očakávanou sériou koncertov v Londýne, ktorá sa mala začať 13. júla, obletela svet nečakaná správa.

The “King of Pop” Michael Jackson died today at the UCLA Medical Center after suffering cardiac arrest. He was 50 years old.

mj

Michael Jackson zomrel. Priznám sa, aj mojím telom prebehla v prvom momente triaška. 50-ročný, veď to je ešte mladý človek. Takéto niečo som nečakala, aj keď sa pred časom v tlači objavili správy o tom, že Michael má rakovinu kože. No toto nebola príčina jeho smrti. Zomrel na zlyhanie srdca. Predávkoval sa vraj liekmi. Presná príčina nie je dodnes objasnená.

Prečo dopadol tak, ako dopadol? Nemal pri sebe nikoho blízkeho, kto by mu povedal, že veci, ktoré robí so svojou tvárou a telom sú nesprávne? Iste sú dôvody jeho správania v jeho ranom veku. Vtedy už ako dieťa fungoval v rodinnej formácii The Jackson 5. Otec bol na neho veľmi tvrdý. Michael vlastne nezažil detstvo.

Bol kontroverzná osobnosť. Človek, ktorý spájal, ale aj rozdeľoval ľudí. Jeho skladby rad-radom dobíjali hitparády, ovplyvňovali hudbu na celom svete. Tanec bol jedinečný – napodobňoval ho celý svet, jeho módu – klobúk a biele ponožky opäť nosil celý svet. Bol jedinečný. Stal sa legendou, kráľom popu dávno predtým, ako jeho život opriadli škandály. Bojoval proti rasizmu, za čistý svet, no najviac urobil pre hudbu. Bohužiaľ, vo svojej päťdesiatke bol troska. Telesná aj duševná. Bol ňou následkom nadmerného užívania liekov a drog.

Thriller – bol jeho  najúspešnejší album. Za predaj 109 miliónov albumov bol zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov. Mal viac ako 700 rôznych ocenení. Odhliadnuc od toho, ako vyzeral, aký bol jeho súkromný život, bol skvelým hudobníkom a tanečníkom. Patrí mu jedno z najčestnejších miest na hudobnom nebi.

Za prísnych bezpečnostných opatrení sa pohreb konal v LA  na štadióne Staples Centre. Verejnej pietnej spomienky sa zúčastnilo množstvo známych osobností. Prvá rozlúčková reč  patrila Diane Ross, ktorá bola jeho priateľkou. Ona sama nenašla silu, aby sa osobne zúčastnila rozlúčky, jej rozlúčková reč bola iba prečítaná. Rodina sa s ním rozlúčila pred touto pietnou slávnosťou na súkromnej rozlúčke na cintoríne Forest Lawn.

 

 

 

 

Reklamy

2 responses to “Svet sa rozlúčil s kráľom popu

  1. Eva 7. júla 2009 o 20:40

    Práve som dopozerala rozlúčku s MJ v telke. Bolo to dojemné s výbornou hudbou.Ja mám nahraté jeho Albumy ešte na magnet páske! Nikde ich už ale neprehrám. Bolo to dávno, ale jeho hudba je večná…

  2. ღ Daniela 8. júla 2009 o 3:53

    Ty, ja, moja rodina a milióny ďalších divákov pri televíznych obrazovkách pozerali rozlúčku s nezabudnuteľným Michaelom. Svet sa s ním rozlúčil pekne. Len škoda, že nie všetci tí, čo tam predniesli reči, stáli pri ňom aj počas jeho života.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: