Zrkadlenie

Blog o mojom životnom štýle

POKOJ V DUŠI

Dnes som sa aj ja zaradila medzi tisícky divákov, ktorí si doteraz pozreli nový slovenský film režiséra  Vladimíra Balka a scenáristu Jiřího  Křižana  POKOJ V DUŠI.

Po piatich rokoch strávených vo väzení, sa vracia hlavný hrdina Tóno za sprievodu svojich dvoch kamarátov do rodnej dediny Čierny Hron. Títo dvaja kamaráti sa mu snažia pomôcť vrátiť sa do normálneho života. Doma nachádza ženu, s ktorou sa za roky vo väzení odcudzili a má tam aj päťročného syna, o ktorom vie, že to jeho syn nie je. Pokúša si nájsť prácu, no nedarí sa mu. Nakoniec sa zamestná na železnici, kde robí pomocného robotníka. Jeho najlepší kamarát, miestny podnikateľ Štefan, na ktorého Tóno nedá dopustiť, ho len krátko po prepustení z väzenia nahovára na ďalší nečistý kšeft. Keďže Tóno jeho návrh na spoluprácu odmieta, tento si myslí, že ho prinúti tým, keď bude pýtať  od neho peniaze za dom, ktorý mu postavil počas jeho pobytu vo väzení….

Podľa mňa je to kvalitný a náročný film, ktorý prinúti diváka zamyslieť sa nad tým, ako sa u nás žije. Možno pôsobí chvíľami až depresívne, no bohužiaľ, taká je skutočnosť. Hlavný hrdina  chcel začať po príchode z väzenia nový život, no spoločnosť mu to neumožnila. Je to silný príbeh odohrávajúci sa na pozadí drsnej scenérie hôr, v ktorom si  zahrali Attila Mokos, Roman Luknár, Helena Krajčiová, Jan Vondráček a Robert Wickiewicz. Vo vedľajších postavách sa objavili aj Jaromír Hanzlík, Juraj Nvota,  Ľubomír Paulovič či Ľubo Roman.  No a na záver počas titulkov odznela pieseň Jany Kirschner s rovnakým názvom ako film.

pokoj-v-dusi-blog

 

Reklamy

2 responses to “POKOJ V DUŠI

  1. Eva 20. februára 2009 o 21:59

    Myslela som,že Kirschnerovej pieseň podfarbuje celý film.Alebo nie?

  2. ღ Daniela 21. februára 2009 o 7:05

    Nie, zaznieva iba na konci filmu vo chvíli, keď už idú titulky. Mohlo sa stať, že sa tam neobjaví vôbec, ako sa to stalo v nedávnej minulosti inej peknej pesničke, ktorá vznikla kvôli filmu. Asi vieš, že hovorím o Bátoryčke. Veď aj v tomto filme som si medzi účinkujúcimi v titulkoch všimla ľudí, ktorí sa vo filme ani nemihli.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: