Zrkadlenie

Blog o mojom životnom štýle

MOJE LÁSKY

Tento vzťah, o ktorom chcem teraz písať, vznikol veľmi dávno. Ešte ako malá školáčka som si začala pestovať vlastné kvietky. Mala som k tomu vhodné podmienky, pretože sme bývali v rodinnom dome s velikánskou záhradou. Vtedy som sa zamerala hlavne na kaktusy. biely_kaktus Mala som ich nespočetne veľa. Rôznych druhov, rôznych tvarov a nádherne kvitli. Dokonca som mala medzi nimi jeden, ktorý som od tých čias nikde nevidela. Už by som ho ani nevedela veľmi dobre opísať, no viem, že keď som sa pozrela na jeho kvet, mala som dojem, že na rastlinke sedí nádherný čierno-žltý motýľ.

Ďalšia etapa mojich pestovateľských období prišla až po skončení strednej školy, kedy som sa zamestnala a bývala som v jednej malej útulnej izbičke. Útulnej vďaka kvetom, ktoré som tam pestovala. Moje svokrine jazyky obdivoval vtedy každý, kto ku mne prišiel na návštevu. Tie som mala v jednej nádobe s iným kvetom, s nefrolepkou. Okrem nich som tam mala veľmi pekné africké fialky v bielej, ružovej a fialovej farbe. Škoda, že nemám žiadne fotografie kvetov z tohto obdobia.

 

Po pár rokoch bývania v jednej izbe som sa na jar v roku 1979 presťahovala aj s rodinou do trojizbového  bytu s lodžiou. Byt sme  nemali ani zďaleka zariadený, no medzi prvými vecami bolo osadenie hrantíkov na lodžii.  Od tejto chvíle mi táto lodžia nahrádza záhradku, ktorá mi dosť chýba.

balkon1    balkon2    červené    hyacint

 

balkon5  petunia_zlta 

                                                       biely                    ruzovy_plny

               cykl_oleander    losos    ruzovy

 

Vystriedala som za tie roky množstvo rôznych kvetov, ktoré som tam pestovala. Musím sa pochváliť, že som ešte za čias rôznych socialistických súťaží, získala aj cenu v súťaži "O najkrajší balkón".

Kvety nepestujem len na lodžii, veľa kvetov mám aj v byte.fialka

 

Nedávno som sa vďaka tejto mojej stránke zoznámila so stránkou DANIELITA. Na jej stránke je zase odkaz na inú webovú stránku, ktorá predstavuje jej firmu, ktorá sa venuje kvetom. Je to firma HOYA. Dúfam, že vďaka majiteľke tých stránok sa dozviem veľa nového o pestovaní kvetov.

 

Možno som niekoho mojím titulkom sklamala, ale pre mňa sú kvety naozaj mojou láskou. Láskou, ktorá je verná, láskou, ktorá nesklame, láskou, ktorá mi prináša radosť.

 

http://cdn-img1.imagechef.com/ic/flowers/images/flower17.swf

Reklamy

3 responses to “MOJE LÁSKY

  1. Jana 8. novembra 2008 o 19:30

    Mozem potvrdit, kvety mas naozaj krasne, zvlast orchidey, nezaskodil by blog aj o nich. Ani neviem, ze si ziskala tu cenu o najkrajsi balkon, ale na ten kaktus s"motylom" si spominam. Nemal velmi prijemnu vonu…ale bol nadherny.

  2. Kati 9. novembra 2008 o 1:13

    nádherné kvety,vidno že si s nimi rozumieš. tie kaktusy museli byť krásne. Ja mám tiež rada kvety a kým som žila doma mala som ich nepreberné množstvo.hm,až na kaktusy,tak tie ma neľúbia/nech im lichotím ako chcem/,udržia sa u mňa len tie "nezmary" ,ale odkedy som sa presťahovala tak je to horšie, bývam v novom byte 15 rokov,ale ani jeden kvet nekvitne viac ako raz .ešteže v robote ma nesklamú,tam kvitnú nádherne.

  3. Eva 9. novembra 2008 o 19:56

    Krásne! Obdivujem Ťa, že si nájdeš čas na kvety.Ja mám doma a na balkóne len tie, ktoré nemusím toľko polievať.Niekedy nie som doma aj niekoľo dní.Podarilo sa mi  oživiť fialky! Postupne oživujem cyklámen.Nevieš poradiť ako?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: