Zrkadlenie

Blog o mojom životnom štýle

MS v krasokorčulovaní 2008

 

logo-wm08 Dnes popoludní som si neodpustila sledovanie krasokorčuliarskej exhibície, ktorá sa konala na záver MS v krasokorčulovaní vo švédskom     Göteborgu.

Je to pre mňa zážitok  2 v 1. Športový a zároveň aj umelecký.  Krasokorčulovanie je mojím najobľúbenejším športom od detských čias. Vždy som túžila byť krasokorčuliarkou, paradoxom je, že som nikdy na korčuliach nestála. V posledných rokoch silne uvažujem o tom, že si na staré kolená korčule kúpim a že sa to ešte doučím….

Hala Scandinavium vo švédskom Göteborgu, v ktorej Slovensko pred šiestimi rokmi oslavovalo zisk titulu majstrov sveta v hokeji, bola od utorka dejiskom bojov o medaily na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní. Na šampionát sa prihlásilo rekordných 203 korčuliarov z 48 členských krajín ISU.

Slovensko reprezentovali Igor Macypura   macypura a Ivana Reitmayerová. Kým člen ŠKP Bratislava sa predstavil na svetovom šampionáte štvrtýkrát v kariére, pre jeho oddielovú kolegyňu to bola premiéra.

Počnúc utorkom, kedy sa konal otvárací ceremoniál a začali povinné tance a krátke programy, sa postupne  so svojimi voľnými jazdami predstavili  športové dvojice, ženy, tanečné páry a nakoniec muži.

Zlaté medaily v jednotlivých kategóriách si odniesli títo športovci:

 

Savchen_Szolkow Nemci Aljona Savchenko Robin Szolkowy sa stali prvýkrát v kariére majstrami sveta v krasokorčuľovaní v kategórii športových dvojíc.

 

 

    

 

Zlatú medailu v kategóii žien si odniesla Japonka Mao Asada .asada

 

Francúzi Isabelle Delobel a Olivier Schoenfelder sa pri jedenástej účasti na majstrovstvách sveta v tancoch na ľade dočkali prvej medaily, a hneď zlatej.Delobel_Schoenf

                                                    .Buttle

Kanaďan Jeffrey Buttle sa stal prvýkrát v kariére krasokorčuliarskym majstrom sveta.

 

Náš Macypura skončil na 21. mieste.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: